Wizyt: 75,502,460
Podpisów: 2,423,889
Dokument Nr 3182
Warszawa 22.05.2008

Poparcie dla historyków IPN


Podpisy za petycją: 2,534 (2,091)
przeciw: 60 (50)

Do:
dr Sławomir Cenckiewicz, dr Piotr Gontarczyk

prof. Janusz Kurtyka - Prezes IPN
Instytut Pamięci Narodowej
sekretariat.ipn@ipn.gov.pl


Szanowni Państwo,

w związku z atakiem na Państwa z powodu napisania książki o Lechu Wałęsie, pragnę wyrazić swoje uznanie i poparcie dla
Waszej odwagi w niezłomnym dążeniu do prawdy.
Chętnie zapoznam się z tym opracowaniem, gdy tylko zostanie ono opublikowane i będzie dostępne w księgarniach.

Pragnę tą drogą wyrazić także poparcie dla prof. Janusza Kurtyki i wszystkich historyków IPN, którzy swoją pracą
ukazują prawdziwą historię Polski.

Niżej podpisany/a:
Anita Czerwińska
blog.media.pl
01-703 Warszawa
anita.czerwinska@yahoo.pl

  Wasze komentarze / opinie ( 140 )

weż się lecz zeus (XYZ)
12-04-2013 ( odpowiedz )
weś się lecz zeus
IPN - Instytut zła i podłości (zeus)
16-11-2012 ( odpowiedz )
IPN to instytut najniższych instynktów ludzkich, podłości, nienawiści, zemsty, kłamstwa, jątrzenia, szczucia, głupoty, pazerności, biorący wzór z organizacji faszystowskich, należy go zlikwidować
ipn ( anton )
24-03-2011 ( odpowiedz )
IPN- jestescie jedynymi sprawiedliwymi wsrod tego zaprzanstwa, mafiosi i zydokomuny. Robicie za malo, pedzic te lachudry POstkomunistyczne
Nie popieram (IPN do śmieci)
14-04-2009 ( odpowiedz )
Wyrzucić wszystkich z IPN na śmietnik tak jak robią oni z dokumentami i wnioskami. Nie szanują ustawy o ochronie danych osobowych i dokumentów. Sprzedajni pseudohistorycy. Precz z IPN.
nie (33 666)
05-03-2009 ( odpowiedz )
darmozjadow nie popieryam,do roboty sie k... brac!!!
popieream (mk1)
05-02-2009 ( odpowiedz )
panow ktorzy napisali ksiazke.Nie czytalam tej ksiazki ale na pewno przeczytam. Ja osobiscie stracilam uczucie do walesy po obeirzeniu 'nocna zmiana'
IPN ( jan )
01-01-2009 ( odpowiedz )
Instutucja IPN powinna byc jeszcze bardziej rozbudowana.Jest tak wiele przeklaman i niedomowien w historji Polski ze wymaga to szybkiej korekty i opublikowania na caly swiat.Brakuje filmow historycznych w jezykach obcych.Powinne byc wysylane kopie na caly swiat,przedewszystkim do szkol.Bardzo chetnie dal bym taki film swoim kanadyjskim znajomym,ale nie ma nawet polskich filmow fabularnych w werji angielskiej.Budowa w Gdansku muzeum II wojny swiatowej, w wersji Tuska ,jest pomylka i nie wolno dopuscic do tego aby pytali sie Niemcow,Rosjan i Izraela jak to ma wygladac.Jak do tad to tylko Polacy wiedza prawde o II wojnie swiatowej.
J.Cyrankiewiczu "Tor" ( Boggimag )
17-12-2008 ( odpowiedz )
Prośba do IPN, napiszcie wreszcie prawdę o Cyrankiewiczu i jego pseudonimie "Tor" w Auschwitz. Pseudonim "Tor" nosil konfident Gestapo w Auschwitz a ten pseudonim został podany w kilku edycjach encyklopedii PWN. Teraz już tego nie podają. Rotmistrz Pilecki, który rozszyfrował jego role w Auschwitz, na polecenie J.C. został skazany w morderstwie sądowym na karę śmierci i został zabity w r.1948.
JP 2 PRAWDA WAS WYZWOLI (demokrata)
26-11-2008 ( odpowiedz )
POPIERAM IPN
JP 2 PRAWDA WAS WYZWOLI (demokrata)
26-11-2008 ( odpowiedz )
POPIERAM IPN
Popieram (kontrrewolucjonista)
11-10-2008 ( odpowiedz )
Popieram
IPN ( Kaja )
21-09-2008 ( odpowiedz )
Popieram IPN
      POPARCIE ( NIUNIEK WŁOCŁAWEK )
11-10-2008 ( odpowiedz )      
POPIERAM UJAWNIANIE PRAWDY.
wolność ( marzeeena46 )
21-09-2008 ( odpowiedz )
wolność to prawda , nie kłamstwa i propaganda !!!
POPIERAM IPN! ( Baby Olive :* )
10-09-2008 ( odpowiedz )
WOLNA POLSKA TO PRAWDZIWA HISTORIA BEZ KLAMSTW!
IPN to zabawka dla pseuda nacjonalistów z gazety polskiej (IPN DO KOSZA!)
14-08-2008 ( odpowiedz )
IPN to zabawka dla pseuda nacjonalistów z gazety polskiej, dzięki której mają co pisać ( a piszą tylko kłamstwa! ).
Juro jadę po ksiażkę ( nakamur2 )
19-07-2008 ( odpowiedz )
Już wczoraj miałem ją odebrać. - Brońcie IPN. - TO TUTAJ JEST PRAWDZIWA, OSZUKANA I ZNIENAWIDZONA PRZEZ KOMUNISTÓW POLSKA.
IPN - u winniśmy bronić ( Andrzej Brzezik )
14-07-2008 ( odpowiedz )
Jak niepodległości Polski przed bolszewicką zarazą w roku 1920. Preaca panów Gontarczyka i Cenckiewicza to dzieło wybitne, napisane zgodnie z mackiewiczoską maksymą, że tylko prawda jest ciekawa. I uważam, że dzisiaj zwolennikiem niepodległości Polski jest tylko ta osoba, która jest zwolennikiem totalnej dekomunizacji i lustracji. Gdyby żył Józef Mackiewicz zapewne głosiłby podobny pogląd, gdyż odrzucał i piętnował jakąkolwiek kolaborację z wrogiem komunistycznym.
Popieram IPN ( Mario7777 )
13-07-2008 ( odpowiedz )
Zauważcie, że najgłośniej szczekają Ci, którzy książki o Wałęsie nie mieli nawet w rękach. Pomijam już kretynizm do kwadratu, za jaki uważam krytykowanie książki, która jeszcze nie zdążyła się nawet ukazać. Przeraża mnie też niszczenie najważniejszej zdobyczy demokracji - swobody dyskursu publicznego. Niech ktoś wyda alternatywną książkę, pokazującą, że wszystkie archiwa bezpieki piszą o Wałęsie jako o czystym aniele. Porównamy wtedy książki, źródła, logikę wywodu, wiarygodność wysnutych wniosków, zaprosimy do polemicznej debaty autorów obu pozycji i zrobimy to, co nam daje demokracja - porozmawiamy!!! Każda ze stron może przedstawić w otwartej debacie swój punkt widzenia, wypowie się publiczność, telewidzowie i każdy będzie mógł wyrobić sobie swoją opinię o Wałęsie. Co mamy narazie zamiast tego? Mamy dziś u wielu ludzi ciekawy stosunek do faktów. To myślenie w stylu: "Ja wierzę Wałęsie, historycy kłamią, a jeśli fakty nie zgadzają się z tym co mi się wydaje - tym gorzej dla faktów!!! Boże, chroń Polskę przed zalewem głupoty"...
Dokładnie przeczytałem to co napisała Alicja- pozdrawiam! ( przemiły danton )
09-07-2008 ( odpowiedz )
Jestem zdania, że wszystkie teczki agentów bezpieki powinny pojść w internet. To musi się znaleźć w sieci. Wszystkie materiały SB, WSI oraz odpowiednich agend, które mieszczą się w pojęciu organów terroru komunistycznego państwa. Uważam, że : - Na podstawie zawartości dokumentów-dowodów w teczkach osób poszkodowanych należy przyjąć następującą zasadę : - poszkodowani czyli osoby represjonowane przez komunizm, mają prawo przed wszystkimi sądami (a nie tylko w Polsce) dochodzić słusznych roszczeń i zadośćuczynienia od swoich prześladowców za lata 1939 - 1988. Dotyczy to m.in. również zwrotu mienia zabranego przez bezpiekę komunistyczną. - Kwestia druga to rozliczenie się ze sprawcami systemu komunistycznego. Wszyscy żyjący jeszcze sekretarze od szczebla powiatowego w górę mają obowiązek przewidziany dekretem stawić się na wezwanie wyznaczonego trybunału obywatelskiego. Wszyscy funkcjonariusze komunistycznych slużb oraz agentura na podstawie bezspornego dowodu archiwalnego w aktach, po wezwaniu a w razie potrzeby po doprowadzeniu na miejsce rozprawy z udziałem przedstawicieli trybunału sprawiedliwości obywatelskiej przeciw komunizmowi, mają być natychmiast w drodze dekretu dekomunizacyjnego pozbawieni wszelkich przywilejów finansowych, udziałów w bankach i firmach, spólkach i stowarzyszeniach. Z przepadkiem nieudokumentowanego mienia w ruchomościach i nieruchomoś
6 pażdziernika 1972 roku skończyłby 25 lat! ( alicja )
08-07-2008 ( odpowiedz )
Jestem "Za". 26 maja 1972 jak każdego ranka wyszedł do pracy i już nie wrócił. Znaleziono podrzuconego w miejsce wypadku w Oliwie na ulicy Spacerowej. Nie wiem kto i dla czego zadenuncjował mojego brata. Lekarz sądowy powiedział tylko tyle ile mógł, że brat był przewożony z nogami zawiązanymi w miejsce wypadku i już nie żył. ( "Zginął pod kołami autobusu") Do dzisiaj nikt nic nie wie jak zginął. Na próby dociekania prawdy dostaliśmy odpowiedz." Czy chcecie podobnie zginąć"!!!
Popieram (mała)
08-07-2008 ( odpowiedz )
Popieram w całej rozciągłości.Warto również zobaczyć oświadczenie na www.niezalezna.pl
Popieram (mała)
08-07-2008 ( odpowiedz )
Popieram w całej rozciągłości.Warto również zobaczyć oświadczenie na www.niezalezna.pl
Popieram (mała)
08-07-2008 ( odpowiedz )
Popieram w całej rozciągłości.Warto również zobaczyć oświadczenie na www.niezalezna.pl
poparcie dla historykow IPN ( ego )
06-07-2008 ( odpowiedz )
Popieram odwage Panow w napisaniu niewygodnej prawdy dla tego "NIE CHCEMCzekamy na dalsze publikacje Panow autorstwa i dziekujemy za te odkryta dotej pory!
Opozycjonistow zmuszonych do wyjazdu z kraju nazwal Bolek (Remedy)
05-07-2008 ( odpowiedz )
bezczelnie i po chamsku zdrajcami - bedziemy ci to szpiclu i sprzedawczyku pamietac. Wiele z tych osob w starszym wieku musialo na obczyznie zaczynac zycie bez znajomosci jezyka na nowo, dostali paszport w jedna strone- po przekroczeniu granicy polskiej byli bezpanstwowcami, bo prawa do powrotu nie bylo. Stracili wiele, bo odbierano im mieszkania, wlasne domy, tracili rowniez staz pracy w Polsce. Wiele z tych osob chociaz wyksztaconych imalo sie pracy najgorszych ponizajcych by przetrwac z rodzina.Za to komuna oprocz wladzy stala sie wlascicielami Polski. To nie jest do wybaczenia.
Dzieki autorom za ksiazke (Remedy)
05-07-2008 ( odpowiedz )
Jestem pod wrazeniem odwagi autorow. Jest to smiale opracowanie na ktore Polacy musieli czekac tyle lat,by poznac ponura prawde o prymitywnym indywiduum, ktoremu kiedys zaufalo miliony zniewolonych ludzi.Tym zawiedzionym milionom nalezy sie zadoscuczynienie w postaci ujawnienia prawdy o przekrecie w 1989 roku. Prawdziwi opozycjonisci byli pozbawiani zycia ich rodziny represjonowane a temu jak i jego rodzinie wlos z glowy nie spadl, bo byl pod ochrona SB.Jestem w trakcie lektury ksiazki i trzeba przyznac, ze jet to dzielo.Dzieki raz jeszcze za przerwanie zmowy milczenia o sbeckim donosicielu za pieniadze- to jest charakter szuja pozostanie szuja.
Społeczny Komitet Obrony IPN ( Anita Czerwińska )
04-07-2008 ( odpowiedz )
Szanowni Państwo, informuję, że zarejestrowaliśmy Społeczny Komitet Obrony IPN. http://www.koipn.blogspot.com/ Zapraszamy do współpracy. Anita Czerwińska SKOIPN komietetobronyipn@gmail.com
NIE WIERZĘ MU ZA CAŁY MAJĄTEK ŚWIATA ! ( Zygmunt Jan Prusińsk )
03-07-2008 ( odpowiedz )
"Róbta to chceta", ale ja mu nie wierzę ! "Wałęsa" to zły człowiek; on tylko ubiera się w piórka papużki... Facet, który mówi że obalił komunizm jest totalnie głupi, bo "komunizm" dalej trwał i dotrwał do dzisiaj. UB-ecy biorą wysokie emerytury i wszelka maść "nadludzi" z PRL-PZPR ! - "Wałęsa", nie wygłupiaj się, popatrz na uśmiechnięte mordy komunistów !!! Oni, (dzięki tobie) mają teraz lepiej niż pod Parasolem Sowieckiej Rosji. Przyjrzyj się im, sami komunistyczni kapitaliści - twoi kumple... Pozdrawiam Czytelników - Zygmunt Jan Prusiński Środa. 2 Lipca 2008 r.
A gdzie byli dzisięjsi sądziowie za komuny ? (TCi)
02-07-2008 ( odpowiedz )
Gdzie byli Kaczynscy? Czy któryś był internowany? A może chociaż jeden raz któryś dostał pałką? Nie? Więc jak ta żałosna zbieranina bojowników PIs smie kogoś oceniać ??? Jak to możliwe ze ze wszystkich teczek SB tylko ta jedna - Kaczynskiego jest fałszywa ??? Czy ktoś to kiedyś wyjasni ???
      poparcie dla historykow (stan)
06-07-2008 ( odpowiedz )      
a gdzie byl ten twoj cudowny Tusek??Czy byl internowany, czy bili go sbecy?? O NIE!!!!!!!! On studjowal historie i byl aktorem "NOCNEJ ZMIANY"ON CI ODPOWIADA!!!!! Zalosny czlowieku, przejzyj na oczy!!!
cała ta książka w internecie (sol)
01-07-2008 ( odpowiedz )
przeczytaj całą książkę: SB a Wałęsa -> http://soli.dyskutuj.eu/viewtopic.php?t=21
Do ( sasza )
30-06-2008 ( odpowiedz )
no koment
Niewykluczone nadzwyczajne trybunały narodowe dla "Bolka" ( d.ano )
29-06-2008 ( odpowiedz )
Jego późniejsza działalność pacyfikująca wolną Polskę jest również haniebna. Chodzi o zamach na rząd Jana Olszewskiego. "Bolka" wspomagał ten sam garnitur ludzi co dziś. Udecja i SBecja działały razem. Po zamachu ludzie "Bolka" tacy jak kierowca księdza Jerzego Chrostowski dokonali "włamu" do biura partii Olszewskiego w "Pałacu Białej Damy" w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. To są powszechnie znane fakty. Gazeta Michnika podjęła kampanię seansów nienawiści przeciw premierowi Olszewskiemu. Zapewne oprócz ekipy Lesiaka również WSI odegrały wtedy istotną rolę w kierunku zawrócenia Polski z drogi ku wolności. Jestem zdania, że Wałęsa oraz wielu dzisiejszych notabli i polityków z PO, tacy jak choćby Niesiołowski, Pawlak, Tusk i Hanna Suchocka powinni stanąć przed najwyższym narodowym trybunałem sprawiedliwości i winni być za ówczesny zamach stanu sprawiedliwie osądzeni. To była zbrodnia przeciw Polsce. Cofnęła nas o jakieś piętnaście lat w rozwoju ekonomicznym i ogólnokulturowym. Polska rządzona przez PO głeboko tkwi w komunie.
poparcie dla IPN-_ (gość z drogi)
29-06-2008 ( odpowiedz )
całym sercem popieram wysiłki historyków z IPNu szczególnie TERAZ,gdy na naszych oczach próbuje się zamazywać historię............
Marii i wszystkim polecam... (bdb kolega Bolka)
27-06-2008 ( odpowiedz )
Polecam: Niesiolowski i "Bokassa"; artykul Plechickiego, latwo znaleźć w Sieci wpisujac te 3 nazwiska...
Maria czy Jezus!Maria! ( Ben Eleazar )
27-06-2008 ( odpowiedz )
Jak ta osoba podająca się za Maria chce żyć w demokracji jeśli przedstawia typowy homo sovietcus.Mogę spojrzeć na kogoś z przeciwnej strony politycznej krytycznie,ale te wypowiedzi to typowy chrześcijanizm Niesiołowskiego.Można mieć inne przekonania,ale Jacek Kurski jest niczym wobec Kalisza, Niesiołowskiego, Palikota,Wenderlicha i innych przeciwników PiS.Można krytykować Kaczorów,ale Kaczyzm jest polski.Jest potrzebny aby przypomnieć,że Polska to nie tylko napis na mapie.Polska to naród.Naród ten ma prawo przedstawiać własny punkt widzenia na moralność, kulturę, sprawiedliwość, patriotyzm,godność.Nie muszę się wstydzić za Prezydenta Lecha Kaczyńkiego,że pijany będzie tyłem wchodzić do bagażnika samochodu osobowego,nie będzie się chwiał nad grobami zamordowanych oficerów polskich,nie będzie mówił bzdur stając na katedrze jakiejś uczelni,,jak to było z Kwaśniewskim.Nie będę się wstydził tego Prezydenta przerastającego moralnością,wykształceniem,brakiem megalomanii,brakiem bufonady i przeciwności Wałęsy.
tabu tematy ( darek )
26-06-2008 ( odpowiedz )
tak niech wreszcie niebedzie swietych krow w postsci Walesy, Geremka ,Michnika czy innych .Wiem to boli mnie tez bo kilkanascie lat temu rowniez na niego glosowalem ,ale w koncu co czarne trzeba nazwac czarnym i kropka .A Ci co mysla inaczej czy tez niemaja czasami roznych rzeczy na sumieniu. Panie Tusk i inni czas na szczera spowiedz .
czego się boją ( rosch )
26-06-2008 ( odpowiedz )
wydaje się że jeśli Państwa publikacja jest błędna to dlaczego takie larum podnoszą czego się boją Wałęsa, parafrazując Urbana, sam się obroni hahhah powyrywa znów kartki
poparcie dla IPN - zawsze!!! ( przemiły gość )
26-06-2008 ( odpowiedz )
Oczywiście, że popieram panów historyKów i ich pracę zawartą w książce o Wałesie. Właśnie od 19:00 nie mogę dostać się na portal Tomka Sakiewicza "niezalezna.pl - to skandal. strona wygasła. tak wygląda demokracja w wersji przyjętej przez Tuska i Wałęsę. Apeluję do środowisk wokół Pana Prezydenta o szybką interwencję. i DO CAŁEGO PIS!!! Stosowane są obecnie znajome praktyki służb bezpieczeństwa rodem ze stanu wojennego. Komu tusk chce zamknąć usta? Niech odpowie na to pytanie publicznie. Włanie teraz. CZEKAM.
pełne poparcie dla IPN-u (antywalesa)
26-06-2008 ( odpowiedz )
pełne poparcie dla IPN-u, na pohybel czerwonej zarazie !
ee.. Chłopaki z czerskiej ( _pele )
25-06-2008 ( odpowiedz )
Przeczytałem. Świetna książka! Spoko luz - chłopaki z Czerskiej też się z czasem przekonają, że nie ma co bić głową w mur. Teraz mają pewnie naradę za naradą, ale jak znajdą chwilę na spokojną lekturę, to im nieco zmięknie rura. Jeszcze raz serdeczne gratulację dla Panów Cenckiewicza i Gontarczyka, badaczy historii najnowszej RP z prawdziwego zdarzenia!

1 |  2 |  3 |  4


Powyższy dokument został napisany i opublikowany przez Anita Czerwińska, blog.media.pl. Petycje.pl i ich administrator, nie maja żadnego wpływu na treść tego dokumentu. Jeśli uważasz, że powyższy dokument narusza zasady regulaminu serwisu, prosimy o powiadomienie regulamin@petycje.pl.

Login autora

Szukaj

Petycje.pl - logo © 2004 - 2018 Petycje.pl